Sponsorzy:

 

 

 

Partnerzy medialni:

 

 

 

 

 

Partnerzy:

Diablo rozpoczął walkę o fortunę

Jesteśmy na miejscu, przyjechaliśmy już w środę, zostajemy do niedzieli – mówi szef grupy Sferis KnockOut Promotions Andrzej Wasilewski, który jest w Monaco z Krzysztofem Włodarczykiem. Diablo, były mistrz świata federacji IBF i WBC w kategorii junior ciężkiej jest jednym z ośmiu pięściarzy, którzy wezmą udział w turnieju World Boxing Super Series. Są wśród nich aktualnie mistrzowie, a w całych zawodach są do zdobycia nie tylko pasy, ale też ogromne pieniądze.

Już w pierwszej rundzie każdy z pięściarzy ma gwarantowane 400 tysięcy dolarów za wejście do ringu i drugie tyle, jeśli wygra. A w kolejnych rundach pieniędzy jest jeszcze więcej. Obok Polaka w zawodach wezmą udział: Ołeksandr Usyk, Murat Gasijew, Mairis Briedis, Yunier Dorticos, Marco Huck, Dimitrij Kudriaszow i Mike Perez.

- Bardzo się cieszę, że tu jestem i zrobię wszystko, żeby znowu być mistrzem - przekonuje Diablo, który w czwartek i piątek w zasadzie nie schodził z planu zdjęciowego i tak, jak inni, nagrywał materiały promocyjne. Niewiele zabrakło, aby w zawodach walczyło dwóch Polaków, ale Krzysztof Głowacki został ostatecznie pierwszym rezerwowym.

- Jestem gotowy do startu, chcę udowodnić, że jestem najlepszym pięściarzem tej kategorii. Będę w formie, gdy tylko pojawi się szansa na występ - powiedział Głowacki.

Pełna treść artykułu w "Przeglądzie Sportowym" >>