Sponsorzy:

 

 

 

Partnerzy medialni:

 

 

 

 

 

Partnerzy:

Głowacki: ta walka musi zakończyć się nokautem

12 maja wielki boks zawodowy zawita do Wałcza za sprawą gali KnockOut Boxing Night #1. W pojedynku wieczoru wystąpi ostatni polski mistrz świata - Krzysztof Głowacki. Transmisja z imprezy w TVP Sport, TVP 1 oraz w Internecie na sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport.

12 maja między liny powróci ostatni polski czempion w boksie zawodowym Krzysztof Głowacki. Popularny „Główka” stoczy 10-rundową walkę z potężnie bijącym Kolumbijczykiem Santanderem Silgado.

- Niezmiernie się cieszę z tego powrotu - mówi były mistrz świata WBO kategorii junior ciężkiej. - W Wałczu zaczynałem swoją przygodę z boksem, tutaj też zaliczyłem jedną z ostatnich walk przed pojedynkiem o pas z Mrco Huckiem. Mam nadzieję, że majowy występ ponownie przyniesie mi szczęście, bo chcę odzyskać moją mistrzowską koronę!

- Silgado lubi się bić, ja też w ringu nie oddaję pola, więc zapowiadają się duże emocje. Ta walka musi zakończyć się nokautem! - prognozuje Głowacki i dodaje: - Mam wielką motywację, by pokazać, że stać mnie jeszcze na wiele, wierzę, że ponownie zostanę mistrzem świata!

Zanim do ringu w Wałczu wyjdzie Krzysztof Głowacki, kibice obejrzą w akcji dwóch niezwykle utalentowanych zawodników młodego pokolenia - Pawła Stępnia i Przemysława Runowskiego.

Stępień w boju o pas Międzynarodowego Mistrza Polski wagi półciężkiej skrzyżuje rękawice z Michałem Ludwiczakiem, zaś Runowski stanie naprzeciw byłego mistrza Europy i pretendenta do tytułu czempiona globu Siergieja Huliakiewicza.

Wcześniej wałeckiej publiczności zaprezentują się Marek Matyja, Konrad Dąbrowski, Timur Kuzakhmedov i uważany przez trenera Fiodora Łapina za prawdziwy bokserski diament Fiodor Czerkaszyn.

- To będzie nasza pierwsza gala po podpisaniu kontaktu z Telewizją Publiczną. Mam nadzieję, że TVP dzięki swojej renomie i zasięgowi pomoże nam dotrzeć z najlepszym boksem zawodowym do jeszcze większej rzeszy kibiców. Będzie co oglądać! - zapowiada szef KnockOut Promotions Andrzej Wasilewski.

Gala KnockOut Boxing Night #1 odbędzie się 12 maja w Hali Sportowej w Wałczu przy ulicy Dolne Miasto 14a. Bilety na wydarzenie dostępne są w serwisie ebilet.pl i Wałeckim Centrum Kultury.