Sponsorzy:

 

 

 

Partnerzy medialni:

 

 

 

 

 

Partnerzy:

Maciej Sulęcki - Daniel Jacobs na żywo w TVP 1!

Niepokonany Maciej Sulęcki (26-0, 10 KO) zmierzy się w sobotnią noc 28 kwietnia z byłym mistrzem świata – Danielem Jacobsem (33-2, 29 KO) - w głównej walce wieczoru podczas gali w Nowym Jorku. Transmisja z Barclays Center w TVP Sport, aplikacji i SPORT.TVP.PL (od 01:00) i w TVP1 (03:45) - podano w oficjalnym komunikacje Telewizji Polskiej.

28-latek z Warszawy przystąpi do najpoważniejszego wyzwania w zawodowej karierze. Starty na profesjonalnych ringach rozpoczął w 2010 roku i do tej pory wygrał wszystkie pojedynki. W 2014 roku efektownie znokautował byłego mistrza Europy - Grzegorza Proksę. Dwa lata później rozprawił się z niebezpiecznym Amerykaninem meksykańskiego pochodzenia – Hugo Centeno Juniorem.

Pochodzący z Brooklynu Jacobs jest starszy o dwa lata i ma za sobą mistrzowską przeszłość. W latach 2014-2017 był mistrzem świata federacji WBA w kategorii średniej (z limitem do 72,6 kg). W marcu ubiegłego roku skrzyżował pięści z Giennadijem Gołowkinem, przegrywając jednogłośnie na punkty. Między liny powrócił osiem miesięcy później, rozprawiając się z Luisem Ariasem. Najważniejszą batalię wygrał jednak w 2011 roku, nokautując chorobę nowotworową. Cierpiał na raka tkanki kostnej.

Zwycięzca zostanie obowiązkowym pretendentem WBA do mistrzowskiej potyczki. Superczempionem tej organizacji pozostaje Kazach Gołowkin, który kolejny występ zaliczy 5 maja w Las Vegas.

Ponadto podczas nocy boksu w Nowym Jorku kibice zobaczą rywalizację wagi ciężkiej pomiędzy faworytem gospodarzy Jarrellem Millerem i Johannem Duhaupasem z Francji. O dwa mistrzowskie trofea w kategorii lekkiej powalczą panie - ikona kobiecego boksu Katie Taylor zmierzy się z Argentynką Victorią Noelią Bustos.