Sponsorzy:

 

 

 

Partnerzy medialni:

 

 

 

 

 

Partnerzy:

Kto powalczy o pasy po WBSS? Głowacki jednym z faworytów

Wielkimi krokami zbliża się finał turnieju World Boxing Super Series, którego stawką są cztery mistrzowskie pasy kategorii ciężkiej. Prezydent federacji WBC Mauricio Sulaiman stwierdził w rozmowie z agencją R-Sport, że w wymarzonym przez niego scenariuszu zwycięzca WBSS w kolejnym pojedynku broniłby wszystkich wywalczonych trofeów.

- Czekamy na zakończenie turnieju, potem się zastanowimy nad rozwiązaniem problemu [z pasami]. Ja chciałbym, aby cztery główne federacje osiągnęły porozumienie, na mocy którego wyłoniony zostałby tylko jeden pretendent, bo zwycięzca WBSS będzie miał wszystkie pasy. Wskazywanie challengera osobno przez każdą z organizacji byłoby teraz błędem - powiedział Sulaiman. 

Liderem rankingu WBC w limicie 91 kg jest aktualnie Krzysztof Głowacki (28-1, 18 KO). Polak jest również wysoko na liście WBO (trzecia pozycja). W światowych rankingach tak dobre notowania jak "Główka" ma jedynie Maksim Własow (41-2, 24 KO) - trzeci w zestawieniach WBA i WBC i drugi w WBO. Warto jednak pamiętać, że poza WBSS znalazło się jeszcze dwóch mistrzów - posiadacz pasa WBA Super Denis Lebiediew (30-2, 22 KO) i "Champion Emeritus" WBC Tony Bellew (29-2-1, 19 KO).