Sponsorzy:

 

 

 

Partnerzy medialni:

 

 

 

 

 

Partnerzy:

Szeremeta - Goddi o mistrzostwo Europy ostatecznie 24 lutego

24 lutego na gali organizowanej w Rzymie ma ostatecznie dojść do walki o wakujący tytuł mistrza Europy wagi średniej pomiędzy Kamilem Szeremetą (16-0, 2 KO) i Alessandro Goddim (33-2-1, 16 KO) - poinformowały włoskie media.

Pojedynek Polaka z Włochem miał się odbyć 27 stycznia, jednak boksujący podczas tej samej gali Emiliano Marsili doznał kontuzji i całą imprezę przesunięto o kilka tygodni. Szeremeta na swoją szansę wywalczenia pasa EBU czeka już kilka miesięcy. Początkowo taka walka, jeszcze z Emanuele Blandamurą, poprzednim czempionem Starego Kontynentu, miał się się odbyć w październiku ubiegłego roku.

Blandamura niedawno zdecydował się na zwakowanie pasa EBU ponieważ dostał propozycję walki o regularny tytuł mistrzowski WBA wagi średniej z Ryotą Muratą. Do tego pojedynku dojdzie 15 kwietnia w Tokio. Miejsce Blandamury w starciu z Szeremetą zajął Goddi, który w ubiegłym roku już raz bezskutecznie boksował o mistrzostwo Europy.

Szeremeta ostatni ringowy występ zaliczył w kwietniu ubiegłego roku. Białostoczanin ma szansę zostać drugim po Grzegorzu Proksie pięściarzu, który sięgnie po mistrzostwo Europy w limicie do 72,5 kg.